İletişim

Bizi Takip edin:

Tasarım dünyası merakla bekliyordu

PANTONE® USA | Color Solutions, Trends, Guides & Tools tarafından her yıl belirlenen yılın rengi özellikle grafik camiası tarafından merakla bekleniyordu, 2022 yılında küresel çapta yaşanan pandemi sürecini ve yarattığı streside göz önünde bulunduran oteriteler yılın renginin huzur verici bir renk olması konusunda hem fikir oldular. 

İşte o renk :

logo
120
2023 yilin rengi

Türkçe karşılığı dijital lavanta olarak geçen Digital Lavender 2023 yılının rengi seçildi. (PANTONE 134-67-16 renk kodu)

Renklerin Frekansı

Renklerin yaydığı dalga aralıklarına göre psikiloji ve fiziksel etkileri kanıtlanmış bilimsel gerçeklerdir.  kurumsal kimlik çalışmaları dediğimizde yapılacak işin / izmetin türüne göre renkler seçilmelidir, örnek verecek olursak kırmızı en sıcak renk olup ikaz sinyali yayar bu yüzden polis ambulans vb. gibi alanlarda veya fast food işi yapılıyorsa kırmızı kullanılmalıdı, adrenalin salgılatır açlık uyandırır, fakat konu güven vermek ise örneğin bankacılık vb. bu sefer yeşil ve tonları tercih edilir yeşil doğadır huzurdur ve güven verir.

Dijital Lavanta (Morun Tonları)

Sakinlik ve mental huzur yayar zenginlik hissettirir

dijital lavanta yilin rengi

Tekstil sektörü yeni seriler hazırlıyor 

Giyim saektöründe ferahlık sağlayan bu renk için sektörün öncüleri kolları sıvadı. . Rengin duyusal boyutu; onu kişisel bakım ritüelleri, şifa uygulamaları ve sağlıklı yaşam ürünleri için ideal kılıyor. Bu renk tonu aynı zamanda tüketici elektroniği, dijitalleştirilmiş sağlık, ruh halini değiştiren aydınlatma ve ev eşyaları için de vazgeçilmez olacak.

2023 yılının alt pantone renkleri

Luscious Red, Sundial, Tranquil Blue, Verdigris
2023 yilinin rengi
2023 renkleri

Son zamanlarda bir çok kullanıcı

Instagram resmi hesap görünümü verilmiş hesaplardan telif hakkını ihlal ettiğine dair mesajlar alıyor.

“Özellikle çok kullanıcılı hesaplar saldırı altında, bu yazımızı mutlaka okumalısınız .”

Sonraki yazı

Geleceğin 10 mesleği arasında bulunan grafik tasarım ve kullanım alanları hakkında

Share:
logo tasarımı

Yorumlar :

kural reklam logo
kural reklam logo
kural reklam logo