İletişim

Bizi Takip edin:

Geleceğin 10 mesleğinden biri grafik tasarım

Genel bir tabirle bir objenin (soyut/somut) uygun bilgisayar programları aracılığıyla yine uygun bilgisayar ortamında tasarlanmasına grafik tasarım denir.

Eski zamanlarda el ile yapılan bu taslaklar şimdinin teknolojisine göre bir hayli kısıtlı imkanlara sahipti ve hata payı yüksekti. Modern teknolojilerin gelişimi ile birlikte her geçen gün daha fazla imkanlara ulaşılabiliyoruz ve yapılabilenlerin sınırlarını kaldırıyoruz.

Bu tasarımlar birçok şey için kullanılabilir: Reklam malzemeleri olarak; İç dekorasyon amaçlı; Kitap kapağı veya diğer basılı belgeler olarak; Web siteleri oluşturmak için;

Olmuş bir olay hakkında insanları bilgilendirmek için afiş olarak; çizgi film karakteri olarak; Ve görsel bilgiye ihtiyaç duyulan veya takdir edilen diğer yerler;

Öyleyse neden bu hobiyi denemiyorsunuz? Herhangi bir sorunuz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

Antalya kurumsal kimlik
120
kural reklam grafik tasarım

Yapılan araştırmalar geleceğin 10 mesleği arasında grafik tasarımı göstermekte. Peki nedir grafik tasarım nerelerde kullanılır ?

1) Grafik Tasarımcılar, bir reklam kampanyasının veya şirketin marka kimliğinin (logo) önemli bir parçası olan logolar, ambalajlar, broşürler, web siteleri, kartvizitler, posterler, dergiler ve reklam, bilboard ve TV reklamları gibi reklam malzemeleri tasarlamaktan sorumludur. 

2) En yaygın grafik tasarım çalışması türü, kağıt, tuval, plastik levhalar, metal levhalar, tekstil, karton, cam ve diğer herhangi bir malzemeye basılmak üzere baskıya hazır sanat (illüstrasyonlar, logolar, fotoğraflar vb.) baskı işlemlerinde kullanılabilir.

Tıpta Organ Tasarımları

Yanlış duymadınız ve hatta 3d yazıcılar ile yapılan tasarımlar gerçeğe dönüşüyor yani organ yapılabiliyor evet kulağa çılgınca geliyor ama şu an ki teknolojide bunlar yapılabiliyor, bir diğer örnek ise mimari tasarımlar evler binalar, otomotiv sektöründe araçlar, uçak sanayinde yeni modellemeler, şehircilikte yollar parklar bahçeler, bir diğeri yeni bir pırlanta serisi, moda alanında yeni kıyafetler, denizcilikte tekneler yatlar, yeni bir ürün çıkarılıyorken ambalajlar, animasyon filmler kısacası aklınıza gelebilecek her alanda artık grafik tasarım kullanılıyor.

Her geçen gün daha dijitalleşen dünya

Kural Dijital Reklam Ofisi grafik tasarım programlarını dijital içerik, dijital pazarlama mecraları, reklam ürünleri ve web sitesi tasarımları için kullanmaktadır. İnternetin hayatımıza girişi ve mobil cihazlardaki değişim ile dünya her geçen gün daha dijital bir hal almakta , ticari akımlar yön değiştiriyor dahası ticari devler yeni yatırımları bu yöne çevirmiş durumda dijital pazarlama artık okullarda bir ders olarak gösterilmekte.

Dilerseniz:

E-Ticaret Site Tasarımı

Kurumsal Web Site Tasarımı

Online Mesleki Eğitim

Kurumsal Üretici Sayfa Tasarımı

Bazı örnek tasarımlarımızı görebilirsiniz

kural reklam sanat grafik tasarım hizmetleri
Sınır sizsiniz

Doğru donanım ve programlamayla sınırlar kalkar yapabileceğinizin bir sınırı yoktur siz ve hayal gücünüz nereye giderse tabi hayal gücünün yanında bir takım teknik donanım şart üretici pozisyonunda isek gerek malzeme gerek daha bir çok etken tekniği de öğrenmelisiniz

Photoshop indir, Illusrator indir, After Effects indi, Xd indir ücretsiz indir
kural reklam adobe photoshop
illusrator logo

Kullanım alanına göre

Çok çeşitli ve kaliteli programlar olsada Adobe ailesi ilk beşte ve en çok kullanılan grup diyebiliriz. Bizlerde ajansımızda Photoshop, illusrator, after effect, dreamweaver, xd, premier pro ve animate programlarını ağırlıklı kullanmaktayız ve tavsiye ediyoruz

“Özellikle çok kullanıcılı hesaplar saldırı altında, bu yazımızı mutlaka okumalısınız .”

Sonraki yazı

Telif hakkı mesajları

Share:
logo

Yorumlar :

kural reklam logo
kural logo
reklam logo